Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papírová hmota vlastními rukama.

 
Výrobky z papier-hmoty znají dávno. To slovo jé přeložen z francouzského jazyků jako žvýkání papír, a jasné, že základní materiál pro výrobky jé papír.

Vyrábět papier-hmotu jé velmi jednoduché, může to dělat i dětí. V tomto článků popíšeme základní metody práce s papier-hmotou.

Existuje několik způsobů vytváření papier-hmoty.

Papier-hmota z papírů.
Chcete-li pracovat s papier-hmotou jé nutné připravit pracoviště. Lepší pracovat s papírem na velkém stole, na který by měl položit noviny nebo ubrus. Museli bystě také připravit suchý hadřík na otření lepidla. Nejlepší lepidlo pro papírovou hmotu je lepidlo na tapety které se ředí podlé pokynů na obalů.
Vybrané pro vykládání papírové formě namažeme lepidlem, pokud forma zůstane uvnitř výrobků, a vazelínou, pokud budě forma nahoře.
Pák noviny roztrhané na malé kousky a náložím na povrch formy. První vrstvu papírů namažeme lepidlem a naložíme druhou vrstvu. Aby se předešlo nejasnostem, pro postupné vrstvy můžeme mít papír v različnych barvách. Tak formirujem několik vrstev. Pokud lepíme větší kousky, pák papír musí být předem namočeným v lepidle a pak tvoříme formu.

Papier-hmota z papíroviny

Táto metoda poskytuje větší rozsah představivostí a rozšiřuje možností papier-hmoty. Hmotnost papírů může mít jakýkoliv tvář, jako v tomto příkladů, z papírovou hmoty-udělali pěkného medvěde. Pro práci potřebujete: staré noviny nebo ubrousky, lepidlo pro tapety nebo PVA lepidla(mažeme taký udělat lepidlo z mouky), plástové obaly, mixéry, a gáza, akrylové barvy, kamínky, pásky, zvonek a kolík.

Postup práce


папье маше своими руками фото1. Ubrousky nebo noviny trhat na malé kousky a drtím. Položte jé do plástové misky a naplňte vodou, nechtě čas na namáčení.
2. Po namočení papír sloučise ,udalime přebytečnou vodu a promixujte vlákninu mixérem.
3. Pák si hodně zamíchat hmotu s lepidlem v poměrů 2:1 a hnísti jako těsto.
4. Zabalte do tenkého hadrů -konzistencí vlákniny by měla vypadat jako hlína.
5. Udělat z papírů postavu medvěda , a obarvit v modrou akrylátovou barvou.
6. Na zadní stráně obrázků přilepíme kolík a upevníme papírový proužek.
7. Nakreslete bílou akrylátovou barvou ústa a nos , a přilepíme očí, kamínky(knoflíky).
8.Na krk dámě pásků motýlkem.маска папье маше своими руками
папье маше своими руками

 

 

  

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář